Civic Type R võitis BBC TopGeari ajakirja aasta auto tiitli

  • Honda Civic Type R tegi auhindadega kübaratriki.
  • Civic Type R võitis ka aasta kuumpära auhinna ja rahvusvahelise toimetajate aasta auto auhinna.
  • Tegemist on globaalse võiduga, sest žüriisse kuulusid rahvusvaheliste väljaannete toimetajad.

Honda Civic Type R võitis mitu ihaldatud auhinda aasta auto valmistel, mida annab välja BBC TopGeari ajakiri, tehes seega auhindadega kübaratriki. Kõigepealt sai sõiduk aasta kuumpära auhinna ja rahvusvahelise toimetajate aasta auto auhinna ning seejärel üldauhinna, aasta auto tiitli.

BBC TopGeari ajakirja auhindade jagamine on iga-aastane aasta kõige paremate autode tähistamine. Maailma suurima igakuise autoajakirja auhinnad said sel aastal globaalsed mõõtmed, sest oma eelistatud aasta auto poolt hääletasid kõigi 22 rahvusvahelise väljaande toimetajad.

Swindonis kokku pandud Civic Type R jagab samu põhiomadusi Civicu uue luukpäraga ja see on algusest peale loodud pakkuma kõige mõnusamat sõitu kuumpärade klassis – nii maanteel kui ka võidusõidurajal. 

„Civic Type R pole mitte lihtsalt aasta kuumpära, vaid ka aasta parim auto,” öeldakse BBC TopGeari ajakirjas. „See on sõltuvust tekitav, rütmikas ja hämmastavalt kiire ehk tõeline üldsuse jaoks mõeldud kangelane. Põnevust pakub just sõiduki ehe sihipärasus.” 

„Kübaratriki tegemine BBC TopGeari aasta auto auhindadega on suur au,” ütles Honda Motor Europe’i vanemasepresident Philip Ross. „Uus Civic Type R on terviklik pakett, mis pakub klientidele jõudlust, suurepärast sõidurõõmu ja oma klassi parimat praktilisust. Suurim tänu selle saavutuse eest läheb autosid ehitavatele inseneridele, disaineritele ja tehase partneritele. Ilma nende ja Honda ühtse meelsuseta poleks see võimalik olnud.”

Civic Type R-i tippkiirus on 270 km/h ja kiirus 100 km/h tunnis saavutatakse vaid 5,7 sekundiga. Sõiduki keskmes on 2,0-liitrine VTEC TURBO mootor, mille võimsus on nüüd 320 hj ja maksimaalne pöördemoment 400 Nm.